Портал засновано за підтримки Донецького обласного благодійного Фонду сприяння освітнім інтелектуальним інвестиціям (свідоцтво про Держреєстрацію № 402, видане 04.11.2008 р. Головним управлінням юстиції у Донецькій області, свідоцтво про Держреєстрацію серія А00 № 729147, видане 11.11.2008 р. Слов'янським міськвиконкомом). Портал зареєстровано Держкомітетом з інформатизації України 16.10.2009 р. (лист № 1737/05-09) як електронний інформаційний ресурс.
УКР
РУС
 
ДЕМ'ЯНЧУК СТЕПАН ЯКИМОВИЧ
 
  Версия для печати

ВХІД             Реєстрація

ПЕДАГОГІЧНІ ПЕРСОНАЛІЇ / Дем'янчук Степан Якимович

Степан Якимович Дем'янчук педагог-новатор, доктор педагогічних наук, професор, академік, засновник та організатор Рівненського економіко-гуманітарного інституту (зараз це Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука).

Народився З0 грудня 1925 року в селі Орепи Новоград-Волинського району Житомирської області у селянській родині.

19-річний юнак у складі 3-го Білоруського фронту визволяв Білорусію і Прибалтику. За військову доблесть нагороджений багатьма орденами та медалями.

Демобілізувавшись після важкого поранення під Кенігсбергом, почав учителювати у рідному селі. Заочно навчався у Житомирському державному педагогічному інституті. З цього часу починається його освітянська діяльність, яка тривала понад 55 років.

І сьогодні випускники із вдячністю згадують талановитого директора Токарівської, Яруньської, Андріївської середніх шкіл Новоград-Волинського та Червоноармійського районів на Житомирщині.

А довгими ночами вчився, писав кандидатську дисертацію, яку успішно захистив у Московському університеті. З травня 1966 року творча доля талановитого вченого пов'язана з Рівненським педагогічним інститутом: старший викладач, доцент, доктор педагогічних наук, професор, академік, чверть століття незмінний декан педагогічного факультету.

З вересня 1993 року – засновник-організатор і перший проректор Рівненського економіко-гуманітарного інституту.

Він – автор 27 монографій з проблем освіти й виховання, з-під його пера вийшло у світ понад 300 наукових статей, надрукованих у збірниках і журналах як України, так і зарубіжжя, 600 статей у періодичній пресі.

Під керівництвом вченого захистили дисертації 2 доктори і 28 кандидатів наук. Його ідеї знайшли подальшу реалізацію у діяльності лабораторії «Виховання учнівської молоді на ідеях миру в навчально-виховному процесі школи і вузу» та першого в Україні музею миру.

Чимало його ідей і педагогічних впроваджень були першими в педагогічній та освітянській практиці. Багато з них користувалися та користуються великою популярністю серед школярів та студентства: уроки Миру, залучення спортсменів-старшокласників до проведення занять з фізкультури в молодших класах, учнівські читання «Я голосую за мир!», які і сьогодні проходять в Міжнародному економіко-гуманітарному університеті його імені. У них беруть участь школярі з багатьох областей України.

Наукові інтереси С. Я. Дем’янчука завжди виходили за межі району, міста, республіки. Він підтримував зв’язки з багатьма науковими центрами, школами. І не тільки підтримував, але й фахово впливав на їх становлення та розвиток. Відбувався взаємообмін ідеями. Немає такої області в Україні, якої б не торкнулась його наукова школа, де б не працювали його послідовники, учні, однодумці. Серед них: Герой України, доктор психологічних наук, ректор Острозької Національної академії Ігор Демидович Пасічник; академік-секретар  Відділення вищої освіти, дійсний член Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор Микола Борисович Євтух; член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор  Андрій Сергійович Несімчук; директор інституту педагогіки, доктор педагогічних наук Світлана Валеріївна Лісова; дійсний член Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор Алла Михайлівна Богуш та багато ін.

Окрім сотень послідовників у багатьох регіонах України, на Рівненщині справу Степана Якимовича Дем'янчука продовжують його сини: Анатолій Степанович Дем'янчук, ректор МЕГУ, доктор педагогічних наук, професор та Юрій Степанович Дем'янчук, проректор МЕГУ, кандидат історичних наук.

Рейтинг DVK WebDev заказать курсовую в Харькове