Портал засновано за підтримки Донецького обласного благодійного Фонду сприяння освітнім інтелектуальним інвестиціям (свідоцтво про Держреєстрацію № 402, видане 04.11.2008 р. Головним управлінням юстиції у Донецькій області, свідоцтво про Держреєстрацію серія А00 № 729147, видане 11.11.2008 р. Слов'янським міськвиконкомом). Портал зареєстровано Держкомітетом з інформатизації України 16.10.2009 р. (лист № 1737/05-09) як електронний інформаційний ресурс.
УКР
РУС
 
КУЗЕННИЙ МИКОЛА ФЕОДОСІЙОВИЧ
 
  Версия для печати

ВХІД             Реєстрація

ПЕДАГОГІЧНІ ПЕРСОНАЛІЇ / Кузенний Микола Феодосійович

Кузенний Микола Феодосійович (28.11.1947–23.04.2010) – відомий український математик і педагог, коло наукових інтересів якого відноситься до теорії груп і питань, пов’язаних з алгебраїчною підготовкою майбутніх учителів математики.

Доктор фізико-математичних наук (1995), професор (1996).

Народився в с. Кам’яний Брід Черкаської області у селянській родині. Війна залишила досить жорстокий слід у його повоєнному житті. П’ятнадцяти років, після розриву снаряду в його руках, був назавжди втрачений зір і майже повна дієвість рук. Усе наступне життя він боровся за відновлення зору. Не судилося… Але жодної хвилини, жодної секунди він не змирився й не здавався суворим реаліям життя. Його творчий розум, кмітливість, хоробрість, життєва наснага, вроджений талант спонукали до високого творчого злету, захмарних відкриттів, видатного самоствердження.

Закінчивши в 1970 р. з відзнакою фізико-математичний факультет Херсонського педагогічного інституту, він почав займатися науковою роботою в Інституті математики НАН України під керівництвом видатного радянського алгебраїста члена-кореспондента НАН України Сергія Миколайовича Чернікова.

У 1975 р. в Інституті математики НАН України захищає кандидатську, а в 1995 р. у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка – докторську дисертацію з теорії груп («Алгебра і теорія чисел») і одержує звання професора.

У 1996 р. Микола Феодосійович переходить працювати до Інституту математики НАН України, де продовжує активно займатися науковою роботою до кінця своїх днів. М. Ф. Кузенний був плідним науковцем: опублікував понад 160 наукових праць і підготував п'ятнадцять кандидатів фізико-математичних наук, два з яких стали докторами фізико-математичних наук.

З 1992 по 2009 p. М. Ф. Кузенний працював професором кафедри вищої математики Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Читав лекції та вів спецкурси, ніколи не повторюючись. Він шанував досягнення своїх студентів, цінував їх самостійність і працездатність.

Доробок ученого на педагогічній ниві – підручники, методичні посібники.

У період роботи в Київському державному педагогічному інституті імені О. М. Горького М. Ф. Кузенний разом із завідувачем кафедри вищої математики С. С. Левіщенком відновив діяльність наукового семінару з теорії груп, який раніше працював під керівництвом Сергія Миколайовича Чернікова.

З 1999 р. Микола Феодосійович як член редколегії опікувався справами Наукового часопису НПУ імені М. П. Драгоманова (Серія «Фізико-математичні науки»)

Миколу Феодосійовича завжди відрізняли відданість родині, незрадливість особистісних устремлінь, непохитна віра в силу життя й плідне майбутнє, виключна доброта, порядність, людяність.

Рейтинг DVK WebDev заказать курсовую в Харькове